PARAMA - SUNKUS KELIAS

2018-09-05
blog 2207

SUNKUS KELIAS - Jungtinis kelių metų "LAŠIŠOS DIENORAŠTIS", "MUSELINĖ.LT" ir "Kauno muselininkų klubas" projektas. Dokumentinis filmas apie lašišas ir jų problemas Lietuvoje. 

Lašiša yra mūsų gamtos lobis. Tiek biologine, tiek ir ekonomine prasme. Kol kas mes neišnaudojame nei 10% šios dovanos potencialo. Dar blogiau, nežinodami ir neskirdami pakankamai dėmesio leidžiame niokoti ir naikinti lašišų išteklius. 

Pati žuvis yra labai didelė, stipri, kovinga ir veržli. Daug labiau vertinga ne kaip maistas, bet kaip rekreacinis objektas bei mūsų gamtos pasididžiavimas ir puošmena. Mažai yra sostinių pasaulyje, kuriose neršia didesnės nei 1-o metro lašišos ir parke gali tai stebėti su vaikais. Vilnius yra tokia sostinė.

Deja, dėl tokių priežasčių, kaip jautri mūsų geografinė aplinka (visos lašišos patenka į mūsų upes per vieną vienintelį siaurą koridorių), mūsų nežinojimas, bei, tam tikrų visuomenės grupių žemas mentalitetas - lašišos populiacija yra labai jautri ir lengvai pažeidžiama.

Pasaulyje užimanti labai svarbią vietą išsivysčiusių šalių ekonomikoje, gerbūvio vietiniams žmonėms kūrime, Lietuvoje sunkiai vaduojasi iš brakonierių. Dar ne taip seniai ištrinta iš "Lietuvos raudonosios knygos" lašiša vis dar kovoja su žmogaus jai paspęstomis kliūtimis. Džiugina tik tai, kad aktyvių žvejų ir gamtos mylėtojų bendruomenės stiprėja, buriasi į organizacijas, formuoja modernų požiūrį bei siekia pokyčių.

SUNKUS KELIAS - kelių metų mūsų bendras darbas siekiant gerų pokyčių. Pokyčių mūsų žvejų bendruomenei, mūsų visuomenei ir gamtai.

 

PARAMA

Juridiniai asmenys gali paremti mus pervesdami paramą į paramos gavėjo sąskaitą:

asociacija 

Kauno Muselininkų Klubas

į.k. 300624593    

A.S. LT06 7044 0600 0582 3579

 

Skyrus paramą remėjų sąrašas bus nurodytas filmo pabaigoje. Taip pat suteikiama teisė platinti filmą savo šaltiniuose ir naudoti savo reprezentacijai.

 

Fiziniai asmenys taip pata gali paremti darbą pervesdami į aukščiau nurodytą "Kauno muselininkų klubas" sąskaitą pavedime nurodydami - PARAMA FILMUI. Bet kokia suma yra svarbi ir mes būsime be galo dėkingi už vertinamą darbą ir pastangas.

Dėl didesnės fizinių asmenų paramos ir padėkos jiems galite kreiptis žemiau nurodytais kontaktais.

 

Ernestas Keturka
+370 646 49383
ernestas@museline.lt