Skagit 1H18I

2013-12-11
tools 3379

Daugelis puikiai žino, kas yra „Skagit“ šniūras. Tai trumpa, sunki galva, prijungta prie plono muselinio valo (running line). Paskirtis – mėtyti ilgus skęstančius pavadžius (polyleader) ir dideles museles, naudojant lengvus kotus, kai už nugaros nėra vietos. Pradžioje ši sistema buvo naudojama, žvejojant dvirankėmis meškerėmis. Laikui bėgant muselinės žūklės entuziastai ėmė eksperimentuoti - karpyti ir taikyti valus pagal savo individualius žvejybinius poreikius bei tikslus. Ne išimtis ir mes – karpėme, klijavome sunkius valus, norėdami patogiau ir efektyviau žvejoti šlakius ir upėtakius lengvais vienrankiais kotais, vidutinio dydžio upėse.

Skagit 1H18I – naujas „MUSELINĖ.LT“ produktas, skirtas 2014-ųjų metų sezonui. Pavadinime sutrumpinta informacija nurodo, kad:

1H – valas skirtas vienrankiui;

18 – galvos svoris - 18g (mūsų rekomenduojamas svoris 5-6# kotams);

I – galva yra „intermediate“ (labai lėtai skęstanti).

Valas susideda iš: galvos (mėlyna spalva), kurios ilgis – 3,5 m ir  20 m ilgio runingo (žalsva spalva). Tokio ilgo runingo vienrankiui kotui nereikia, todėl, prireikus keletą metrų galima drąsiai nukirpti. Neretai nutinka taip, kad kai kurios 5/6# ritės būna gana mažos talpos ir šis valas sunkiai į jas telpa.

Didžiulis 1H18I privalumas yra tai, kad tarp runingo ir galvos nėra jokio sujungimo, kurio nepavyktų išvengti, gaminantis „skagitą“ patiems.  Nors šis sujunimas labai netrukdytų, kuomet dviranke meškere būtų žvejojama didelėje upėje, tačiau, žvejojant vienranke meškere mežesnėse upėse, kur atsumai labiau riboti, jis taptų tikra rakštimi…

 

1H18I yra skirtas 5-6 klasės kotams. Patys jį dažniausiai naudojame šlakių ir upėtakių žvejybai „strymeriais“ žiemą ir pavasarį. Patogiausias - vidutinio dydžio upėse, pradedant nuo Jūros, Ūlos iki Dubysos, Minijos ar pan. Dėl savo nešamosios galios gali būti naudojamas ir lydekų žūklei tokio pat dydžio upėse.  Tačiau žvejybai stovinčiame vandenyje ar žvejybai iš valties jau būtų mažiau tinkamas.

Tam, kad šis valas dirbtų optimaliai, reikia naudoti specialius pavadžius – polyleader. Tai pavadžiai, kurių dvi sudedamosios dalys yra:

1)    Kordas – šerdis pavadžio viduje. Dažniausiai tai būna monofilamentas, kartais pintas kordas.

2)    Danga - panaši į muselinio šniūro dangą. Dažniausiai PVC ar panaši medžiaga. Dangos paskirtis:

a.     Suteikti pavadžiui skendimo savybių (įvarūs skendimų greičia padeda išlaikyti masalą mažesniame ar didesniame gylyje pravedimo metu).

b.    Suteikti pavadžiui daugiau masės, neprarandant elastingumo/lankstumo. Didesnė masė pavadžiui reikalinga tam, kad būtų galima mėtyti didesnes, sunkesnes museles. Kadangi kordas viduje yra sąlyginai nestoras (dažniausiai 0,30 mm - 0,40 mm storio), metimo metu pavadys tiesiasi gana gražiai ir minkštai.

Rekomendacijos:

Šiam valui rekomenduojame naudoti 3 m – 3,6 m (10’ – 12’) ilgio konusinį „polyleaderį“.

Prie jo rišti 1 m – 1,5 m pasaitėlį iš monofilamento ar dar geriau - fluorokarbono. Prie pasaitėlio – norimą muselę. Pasaitėlio ilgis priklauso nuo muselės dydžio. Kuo didesnė muselė, tuo trumpesnis ir storesnis pasaitėlis.